Liczby królowały 14 marca we wszystkich klasach na każdym przedmiocie. Uczniowie m.in. pisali matematyczne dyktanda, poznawali liczby we frazeologii, robili prezentacje multimedialne o wielkich matematykach, wykonywali figury geometryczne – w ten sposób obchodziliśmy Szkolny Dzień Matematyki. Na pierwszy plan wybiła się jednak liczba Pi, której międzynarodowy dzień świętowany jest właśnie 14 marca. Symbol tej wyjątkowej liczby, której ustalenie kolejnych miejsc po przecinku spędzało sen z powiek wielu matematykom, pojawił się w szkole dosłownie na wszystkim: ubraniach, upieczonych na tę okoliczność ciastach, wykonanych przez uczniów plakatach i makietach. Natomiast szóstoklasiści z oddziału „b” stworzyli z samych siebie bohaterkę dnia.

12345678910111213141516171819202122