logoetwinning 768x524

Nasza Szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu etwinning promującego współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferujących wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko i długoterminowe partnerstwa.
Pomysłodawcami projektu w naszej szkole są Ewelina Pęcak, Justyna Bąk-Kisielewicz oraz Agnieszka Motyka, które sprawują także opiekę nad uczniami biorącymi udział w projekcie. Grupa liczy ok. 20 uczniów z klas piątych oraz szóstych.
Do końca roku szkolnego będzie realizowany projekt pt. “Let’s be friends” (Zostańmy przyjaciółmi). Do projektu zaprosiliśmy szkołę Staatliche Realschule z miejscowości Schonungen w Niemczech. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie obu szkół mają okazję poznać siebie, swoje otoczenie, środowisko szkolne, a także zaprezentować swój kraj. Wykorzystają również swoje umiejętności językowe, ponieważ komunikacja oraz wszystkie zadania będą realizowane w języku angielskim. We wrześniu mamy zamiar kontynuować współpracę.
Certyfikat jest potwierdzeniem uczestnictwa w projekcie.

certyfikat potwierdzający udział w programie etwinning 1