Krzesimir Miłorząb, człowiek znużony i sfrustrowany wielkomiejskim życiem oraz otaczającymi go, nierzadko kilkunastokondygnacyjnymi, srebrzystoszarymi biurowcami – to główny bohater powiatowego dyktanda, które 30 maja odbyło się w ramach XIV Jarosławskich Potyczek Ortograficznych. Autorami tekstu są językoznawcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Całą historię odkrycia w przyprószonym kurzem starodruku arcyciekawej, sążnistej jedenastozgłoskowej klechdy o Jarosławiu, odczytała Pani Beata Zarembianka, aktorka Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie oraz tamtejszego Ave Teatru. Naszą szkołę w Potyczkach reprezentowali: Emilia Kamińska (7 b), Nikola Rokosz (kl. 7 d) i Daniel Loc (8 d).